PDF Drukuj Email

WSPÓLNOTA SNR Z POZNANIA

Wspólnota z Poznania

Poznańska wspólnota powstała przy Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek, które prowadzą przedszkole w naszej parafii. Spotkania poznańskiej wspólnoty odbywają się regularnie raz w miesiącu od trzech lat. Nasza wspólnota nie jest bardzo liczna, lecz spotykamy się z wielką radością. W spotkaniach uczestniczą głównie rodziny dzieci z przedszkola. Dla każdego z uczestniczących spotkania mają inny wymiar, lecz wszystkich nas łączy chęć pogłębienia wiary i uzupełnienia naszej wiedzy o Najświętszej Rodzinie, na wzór której chcemy żyć. Skupienia mają ustalony przebieg, rozpoczynają się Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której następuje Eucharystia i konferencja kapłana. Już drugi rok przygotowuje je dla nas ks. Grzegorz Kałdowski MSF. Kolejnym etapem spotkania jest czas dzielenia się, w czasie którego każdy z nas może dać swoje świadectwo lub podzielić się przemyśleniami w omawianym temacie. Spotkanie wspólnoty kończy się radosną Agapą, podczas której jest czas na rozmowy i zabawę. W czasie konferencji dzieci pod kierunkiem sióstr mają swoje własne spotkanie, podczas którego na własny sposób „rozpracowują” temat skupienia. Prace przygotowane w tym czasie przez dzieci są źródłem dużej radości dla rodziców. Do tradycji naszej wspólnoty należy uczestnictwo w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin na Jasną Górę. W miarę możliwości uczestniczymy również w skupieniach weekendowych i rekolekcjach dla rodzin. Umożliwiają nam one oderwanie się od codziennego zabiegania i spotkanie się z Bogiem w Eucharystii, modlitwie osobistej i wspólnotowej oraz poznanie członków innych wspólnot.

Karolina Wielgus

 

Pliki cookies, użyte na tej stronie, służą jedynie poprawie jej funkcjonalności.

Zgadzam się na użycie cookies z tej strony.

Więcej informacji o plikach cookies użytych na tej stronie