PDF Drukuj Email

WSPÓLNOTA SNR Z LUBLINA


Na początku był... była s. Urszula Słobodzian i schola dziecięca, którą prowadziły siostry Nazaretanki w naszej parafii. Tam śpiewali przez jakiś czas nasi chłopcy, a my przyglądaliśmy się jak wiele radości daje im śpiew, ale też jak wiele wnoszą do ich życia spotkania z siostrami. Tuż przed wakacjami w 2005 r. s. Urszula zaproponowała nam wyjazd na rekolekcje dla rodzin. Dla nas, poszukujących już od dawna swego miejsca w Kościele, była to propozycja skierowana przez samego Jezusa. W czasie rekolekcji w Ostrzeszowie poznaliśmy czym jest Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny i stwierdziliśmy "to jest to!". Po powrocie do Lublina rozmawialiśmy z s. Przełożoną, s. Dominiką i już w listopadzie 2005 r. odbyło się pierwsze spotkanie.
Kazimierz Dln 2008
Nasza wspólnota dopiero stawia swoje pierwsze kroki. Towarzyszą nam w tej drodze s. Maria i s. Blanka oraz księża (jak dotąd każdego roku było to ktoś inny) studiujący w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Już czwarty rok spotykamy się regularnie co miesiąc. W spotkaniach bierze udział kilka rodzin, głównie są to rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola prowadzonego przez siostry. Na zakończenie każdego roku formacyjnego wyjeżdżamy w okolice Lublina na cały dzień. Jest to zawsze okazja, by bliżej poznać nie tylko piękne zakątki Lubelszczyzny, ale przede wszystkim integrować się ze sobą. Każdego roku coraz więcej osób bierze udział w rekolekcjach wakacyjnych i to jest dla nich bardzo ważne wydarzenie w drodze ku wspólnocie. Jesteśmy na razie jedynymi stałymi członkami, ale mamy nadzieję, że już w tym roku dołączą do nas kolejne rodziny.
Choć nasza wspólnota jest jeszcze bardzo niewielka, ale tym większą radość sprawia nam przyglądanie sie tej młodej roślince, która wypuszcza swoje pierwsze listki, przebijając się przez skorupę zeświecczenia.
B. i J. Malcowie
 

Pliki cookies, użyte na tej stronie, służą jedynie poprawie jej funkcjonalności.

Zgadzam się na użycie cookies z tej strony.

Więcej informacji o plikach cookies użytych na tej stronie